Spoštovani starši.

Obveščamo vas, da se s 1. 5. 2023 spreminja cena programov v javnem vrtcu na območju občine Šenčur.

Razlogi za povišanje cene so predvsem višji stroški dela in višji stroški materiala in storitev.

Stroški živil ostajajo nespremenjeni in sicer 1, 90 EUR za otroka na dan.

Novo je tudi to, da smo oblikovali enotno ceno za kombiniran oddelek in oddelek otrok v starosti 3-4 leta, ker je normativ glede števila vključenih otrok v teh oddelkih enak (19 otrok), zato so stroški v teh oddelkih primerljivi. Stroški dela, ki predstavljajo največji delež cene, se namreč izračunajo na število otrok v oddelku.

Plačila staršev:

Postopek za uveljavljanje plačila staršev za programe predšolske vzgoje v javnih vrtcih se ureja na podlagi Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev ter na podlagi lestvice dohodkovnih razredov. Starši plačujejo oskrbnino glede na dohodkovni razred, ki ga določijo po zakonu pristojni centri za socialno delo. Delež plačila staršev ne presega 77% polne cene.

od 1. 9. 2021 so starši, ki imajo v vrtec hkrati vključena dva otroka, oproščeni plačila za mlajšega otroka. Starši so oproščeni plačila tudi za tretjega in vsakega nadaljnjega otroka, ne glede na to ali so starejši sorojenci še v vrtcu.

Program Nova cena (EUR) od 1. 5. 2023
Oddelek prvega starostnega obdobja 565,00