Ponovno odprtje vrtca 18.5.2020

Vrtec bo ponovno odprl svoja vrata 18.5.. To je dokončno potrjeno z okrožnico MIZŠ z dne 8.5.2020.

Okrožnica je objavljena v prilogi, prav tako tudi navodila NIJZ s prilogami.

Priporočeno število otrok v skupini 1. starostnega obdobja je 8 otrok, v skupini 2. starostnega obdobja pa 10 otrok. Zaradi vseh omejitev in ukrepov, bivanje otrok v vrtcu ne bo moglo potekati kot do sedaj, temveč v skladu s priporočili, ki jih bomo vsi morali upoštevati. Zaradi zmanjšanega normativa glede števila otrok v skupini, se bomo v vrtcu soočali z veliko prostorsko stisko, zato vas prosimo, da v vrtec pripeljete le tiste otroke, ki nujno potrebujejo varstvo in res nimate nobene druge možnosti.

Da se bomo v vrtcu lahko organizacijsko pripravili na vzgojno-izobraževalno delo, nujno potrebujemo podatek o tem, koliko otrok se bo 18.5. ponovno vključilo v vrtec. Prosimo vas, da tisti starši, ki v tednu od 18.5. do 22.5. otroka ne boste pripeljali v vrtec, to sporočite z odjavo v WEB sistemu. Ta podatek potrebujemo najkasneje do torka, 12.5., do 8.ure.

Pred tem natančno preberite gradivo in priporočila NIJZ (v prilogi). V vrtec se lahko ponovno vključijo le popolnoma zdravi otroci.

Za otroke, ki se bodo ponovno vključili v vrtec ob je v skladu s priporočili NIJZ ob prvem prihodu v vrtec potrebno prinesti  izpolnjeno Izjavo staršev ob vstopu otroka v vrtec, da je otrok zdrav in da ni bil v stiku z osebo, ki je okužena s COVID-19, ki jo prav tako najdete v prilogi (priloga 3 – NIJZ).

Lep pozdrav,

Darja Marinšek, pomočnica ravnateljice